KONST / Litografier / Färglitografi 16802049
nr 1680 2049
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 206/360, Stockholmsmotiv, oramat löst blad, ej ramad. Färglitografi. Bladets mått: 54x76 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 17 februari 2025
kl 18:02:59
14/2 15:06:20
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm